מבנה העור שלך

העור מגן עלינו מהעולם החיצון, שומר על טמפרטורת גופנו, יוצר ויטמין D, אך הוא גם רגיש וזקוק לטיפולנו ולתשומת לבנו על מנת להישאר בריא.

מבנה העור

מבנה עור האדם

האיבר הגדול ביותר שלנו מורכב משלושה חלקים נפרדים:

  • האפידרמיס היא השכבה החיצונית. השכבה המתקרנת היא החלק החיצוני בו ומשמשת כשכבת הגנה לעור המגנה עליו מפני סכנות כמו טמפרטורה קרירה, קרני UV וזיהומים. שאר האפידרמיס משמש ברובו על מנת לייצר את שכבת ההגנה.
  • הדרמיס, השכבה האמצעית, המכילה את כלי הדם המספקים הזנה לשכבה החיצונית. הדרמיס כולל גם את בלוטות הזיעה ועצבים.
  • ההיפודרמיס, השכבה העמוקה ביותר, הכוללת את תאי השומן ואת שורשי השיער. שכבה זו יוצרת מאגר לשימור אנרגיה וכן את בידוד ושמירת חום הגוף.

תפקיד העור

עורנו הוא האיבר הגדול ביותר בגוף והוא בעל פונקציונליות רבה. חלק מהותי מתפקידו הוא הגנה על הגוף, בין השאר נגד סכנות כמו חיכוך, כימיקלים וזיהום, כמו גם כנגד קרני UV מזיקות. בנוסף להגנה מפני כוחות חיצוניים, הוא משמש גם כחיישן המעניק לנו מידע רב על העולם החיצון באמצעות מערכת העצבים שקצותיה בעור. בין החוויות שאנו קולטים באמצעות עורנו ניתן למנות חום, קור וכאב עד למגע המרגיע של חברים ואהובים.

אישה מורחת תינוק בקרם

חלק מהותי מתפקידו של העור הוא שמירה על טמפרטורת הגוף. עורנו כולל בין כ- 2-5 מיליוני בלוטות זיעה, ואנו מסוגלים להזיע עד 10 ליטרים ליום באקלים חם, על מנת לסייע לגופנו להצטנן. כאשר מזג האוויר קריר, הפקת הזיעה ואספקת הדם לעור מופחתת על מנת לשמר את חום גופם של האיברים הפנימיים.

יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש. מכיל Dexpanthenol, Chlorhexidine dihydrochloride

Image

בפנטן בייבי (קוסמטי ייעודי): יש לעיין בתווית לפני השימוש.

בפנטן פלוס (תרופה ללא מרשם) :יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש. מכיל: Dexpanthenol, Chlorhexidine dihydrochloride

בפנטן טיפות עיניים (אביזר רפואי). למידע נוסף יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

בפנטן סנסידרם (אביזר רפואי). יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

בפנטן סנסידיילי (דרמו קוסמטי). יש לעיין בתווית לפני השימוש.

L.IL.MKT.12.2020.1072